KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12944217
*
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 december 2019
kl 18:52:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 11:34:47
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Läs mer om Esko Sihtola
nr 1294 4217
Esko Sihtola
(1937-2017), Finland
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 58x80 cm
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/11 11:34:47 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esko Sihtola
Esko Sihtola, finländsk bildkonstnär född i Kristinestad 1937, död 2017 Hangö.Läs mer om Esko Sihtola
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar esko sihtola europa europeisk finland fiskebåtar fiskeläge hamn marin norden nordeuropa nordisk olja oljemålning
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52